Archivace starších poznámek


Milí rodiče,

zítra vše platí, jak jsme se domluvili. Nikolka, Kuba, Šimon, Martin S., Amálka, Eliška, Bertík, Honzík, Martinka, Zuzka mají sraz v 6:30 hodin v pondělí ráno na nádraží ve Vraném, v plné polní : ) Až budeme všichni, oslovíme pana výpravčího s naší básní...Jistě nám poradí, kudy dál osvobodit Bílou pannu...
Těším se moc!!!
P.S.: Mobil mi místy hloupne i po opravě, pro jistotu, kdybyste cestou něco potřebovali, třeba vědět, jestli nám svítí slunce : ), dávám kontakt i na mou spolucestující kolegyni:
724 468 901, Marcela.
Pokud se cestou nepřihodí něco zajímavého, přijedeme v úterý v 19 hodin zase do Vraného.
Jarmila Peš.

Milí rodiče,
bohužel mi přestal zcela fungovat telefon, prosím tedy o zprávy jen emailem nebo přes děti, nevím, jak dlouho bude trvat oprava, náhradní zatím žádný nemám.
Děkuji.

JP

Milí rodiče,
vypadá to, že nám počasí bude přát, a tak zítra půjdeme bruslit. Jen připonínám, že pokud dítě na kurz nedochází nebo je po nemoci a nechcete, aby šlo bruslit, může jít do 4. B, kde jsme s paní učitelkou takto domluvené.
Hezký den,
JPMilí rodiče,
po dohodě s vámi na třídních schůzkách rozhodnu, zda půjdeme bruslit či ne. Na zítřek tedy bruslení rušíme z důvodu špatného počasí. Lektory už jsem informovala, v případě, že by nám to časově nevycházelo, můžou nám lekci nabídnout i jiný den než ve čtvrtek, abychom absolvovali celý kurz (7 lekcí, jedna lekce =90 minut).
Sraz ve škole, budeme mít Tv v sokolovně.

Milí rodiče,
odhlasovali jste, že by vaše děti raději bruslit jely, proto na děti budu čekat v 7.50 hodin na nádraží ve Vraném. S sebou prosím asi 20,-Kč na vlak, kdybych na brusle brala z třídního fondu, brzy by tam nic nezbylo, cesta nás posledně za třídu stála 400,-Kč. Vracíme se vlakem v 10.30 a pak na 4. a 5. vyučovací hodinu jdeme do školy.
Tak snad vydržíme zdraví!
Hezký večer,
JP

Dobrý den, doufám, že jste si o Velikonocích stačili všichni trochu odpočinout, a že jste je prožili ve zdraví.

Zítra máme jít bruslit, ale počasí nám zase nepřeje, bylo by to spíš na lední brusle...: )
Dejte mi, prosím sms (777 24 24 05) vědět, zda stojíte o to, aby děti zítra šly na kurz nebo to chcete raději odložit. Stále ještě máme čas kurz absolvovat celý.
Po vašem "hlasování" vám dám večer vědět tady na stránkách.
Hezký den,
JP

5.4.! Zítra ruším bruslení, má být dost chladno, nahradíme ho delším trváním kurzu. Ráno do školy, pak půjdeme cvičit do tělocvičny, potom vlastivěda a čtení.
Hezký večer,
JP

Na středu máme s dětmi naplánovaný test z dějin, téma Jan Lucemburský a Karel IV. , znát důležité informace z učebnice, ze stran 25-27. Připíše-li vaše dítko i pár slov o tom, co si připravilo na výlet na Karlův most či zajímavou informaci, kterou se dozvědělo v muzeu, budou za to další "plus body" (netrapte se s tím, pokud má žáček už tak dost práce s naučením se základního, spíše vhodné pro studijní typy).
Ve čtvrtek si napíšeme velmi krátký a jednoduchý test z vlastivědy-zeměpisu, děti dostanou slepou mapku ČR, do které budou mít za úkol zakreslit města a místa, kde se těží uvedené suroviny z učebnice, str. 36 (Nerostné suroviny).
Tip pro další rozvoj: najít si více surovin v ČR, pokusit se je zakreslit do slepé mapy.
Možnost tisku zde:
https://www.mapaceskerepubliky.cz/img/slepa-mapa-kraju-cr.jpg


Milí rodiče, milé děti,

i přes včerejší nepříznivé počasí máme pocit, že se nám výlet povedl. Děti si velmi zodpovědně připravily práci ke každému svatému na Karlově mostě. Vzaly si průvodcovský zelený deštník a rázem mohly vykládat...Moje obavy, aby se některé dítko nepřipletlo k jiné výpravě, byly liché, v tomhle počasí byl most zcela vylidněn...

Všechny příspěvky jsme si ani nemohli vyslechnout, jaká některým z nás byla zima. Proto jsme se šli schovat do muzea Karlova mostu, kde se z nás rázem stali šťastní kavárenští povaleči s čajem a větrníkem.

Po čajíku nás již čekala slečna průvodkyně. Mluvila velice rychle, asi aby nám toho co nejvíce stihla říci. Byla velice mile překvapena tolika znalostmi dětí, krásně doplňovaly její výklad.

Fotky jsem dala zase na naše rajčatové stránky.

Ráda bych se s vámi, rodiči, někdy setkala zcela neformálně. Jak by se vám hodil příští čtvrtek 30. 3.? Na Zbraslavi? V Břežanech? Napište, zavolejte, dle zájmu se potkáme...

Budu se těšit,

Jarmila Pešková

Omlouvám se, sraz je dle papíru, který jsem dala dětem, v 7:20 na nádraží!

Děkuji, JP

Milé děti,

pokud sem náhodou o víkendu kouknete, vezměte, prosím, hnedle na pondělí co nejvíce papírových plat od vajíček, ano? (Ne polystyrén!)

Budeme spolu mít první dvě hodiny v pondělí a budeme tvořit na jarmark.

Díky!

Hezkou neděli,

Jarmila Pešková

Milí rodiče a milé děti,

příští týden 22.3., ve středu, se chystáme na dějepisnou procházku po Praze. Sraz si dáme na nádraží ve Vraném v 7:50 hodin, vlak odjíždí v 8.01 hodin. Vrátíme se ve 13 hodin do Vraného a půjdeme do školy na oběd.

Další novou informací je možnost kurzu in-line bruslení s trenéry od 30. 3., s dětmi budu jezdit vlakem každý čtvrtek do Modřan, lekce trvá 90 minut a lekcí bychom uskutečnili 7.

Bližší informace vám vytisknu a pošlu po dětech, abychom zjistili, zda máte vy i děti o tuto možnost zájem.

Dobrý večer,

zítra ať si děti, prosím, vezmou červenou učebnici na vlastivědu (dějepisnou). Dnes mě zastupovaly kolegyně z důvodu návštěvy pedagogicko-psychologické poradny s mým nejmladším synkem.
Jinak zítra normálně dle rozvrhu.
Hezký večer,
JP

Milí rodiče, milé děti,

zítra nebudu ve škole a budou za mě zastupovat jiní vyučující. Hodiny poskládáme na zítřek v trochu jiném pořadí, věřím, že to zvládnete i tak. Vyučujícím dám na stůl přípravy, buďte všem nápomocni a když tak poraďte s hrami a s pravidly, podle kterých si ve třídě povídáme, učíme se nebo si hrajeme.

Uvidíme se ve čtvrtek na "Besedáriu", neberte si tedy Tv.
Budu se těšit, JP

Dnes jsme si zopakovali Přemyslovce divadelními prostředky, tzv. "živými obrazy" a zahráli si znalostní soutěž o Přemyslovcích. Následovalo psaní, které budu známkovat, o dítětem vybraném Přemyslovci, nejčastěji pak o tom, na kterém děti pracovaly ve skupinkách a divadelně jej ztvárnily či o něm mají nejširší znalosti.

11.1.
Dobrý den,
dnes máme za sebou velký test z vlastivědy- historie.
Test z vlastivědy- zeměpisu si napíšeme příští týden (místo čtvrtka ve středu). V pondělí učím za kolegyni Evu Hotovou, děti si vezmou vše jako na pondělí, kromě matematiky si vezmou vlastivědu (červenou).
Čtvrtek za mě bude učit Eva.
Děti by měly mít touto dobou zapsaný a odprezentovaný "Klíč k 21. století" a už by se měly vrhnout na další "Klíč". Seznam děti dostaly, příp. jej najdete níže...
Zařazuji krátká gramatická cvičení i do slohu.
! 26. 1. pojedeme do divadla na velmi úspěšné představení "O líné babičce", poveze nás autobus, který veze i děti ze zvolské školy. Vybíráme 210,- na vstupné a dopravu.
Hezký den,
JP

6.1.
Ráda bych poděkovala dětem za představení v kostele. Vypadalo to, že děti ze školky zaujalo a snad jim i přineslo radost. Vážím si práce těch, kteří trénovali vždy soustředěně, těch, kteří s námi hráli, ač fotbal by je těšil víc i těch, kteří přišli, ač jim nebylo hej, ale věděli, že mají ve hře své místo a nemohou nám chybět. Je mi líto, že na někoho spoleh není, nepřijde a nedá nám ani vědět, abychom se na tuto skutečnost mohli připravit...
Oproti loňsku jsme hráli jen jednou, ač nám v zákristii zatopili.
Od paní Tomkové dostaly děti jako poděkování čokoládu a kalendáře, které mají připravené na stole na pondělí.
Konečně jsem se také dostala k přidání několika fotek z Vánoc ve třídě a z vystoupení v kostele.

Milí rodiče,
zítra si děti mají přinést kostýmy, budeme zkoušet "Pastýřskou hru". V pátek ji zahrajeme školkovým dětem v kostele, od 10 hodin. (Pokud máte čas a chuť, můžete se samozřejmě přijít podívat ještě jednou).Blíží se konec pololetí, proto ať děti počítají se závěrečnými testy z vlastivědy, jak z historie, tak ze zeměpisu. Tato známka není určující a směrodatnou známkou na vysvědčení, tou je příprava do hodin, aktivita v hodině, zájem o předmět, výsledky průběžných testů, přihlédnu i k dobrovolným úkolům.
Budete-li chtít cokoliv probrat, napište mi e-mail či sms nebo mi zavolejte.
JP


Milí rodiče,
zítra, tj. 14. 12., máme s dětmi sraz v 15 hodin ve třídě. Od 16.30 hodin začínáme hrát naše krátké vánoční představení.
Prosím, abyste dětem pomohli najít doma různé rekvizity či věci, které by se daly použít na kostýmy (i pro ostatní) a děti ať je vezmou hned ráno. Seznam jsme dali dohromady a děti jej mají v úkolníčku či "sovím" sešitě.
Kromě toho, muzikanti, vezměte si nástroje hned ráno!!
Čeká vás krátké představení, vánoční píseň a na závěr hra s dětmi.
Dále prosím, zda nemáte v květináči stromeček, který byste nám mohli zapůjčit? Dejte mi vědět na besídce zítra, příp. stromeček můžeme pořídit z třídního fondu, ať si příští týden děti mají kam dát dárečky.
Do aktovky zítra "modrou vlastivědu"! (červenou-historii až na čtvrtek).
Děkuji,
těším se zítra,
JP

7. 12.
Milí rodiče,
zítra budeme místo Tv nacvičovat "Vánoční hru", je to naše poslední možnost zkoušení před vystoupením pro vás (besídka pro rodiče: 14. 12., středa, 16.30 hodin). Zůstaneme tedy ve škole.
Hezký večer, JP


30. 11.
Milí rodiče i děti,
buďte velmi opatrní při příjezdu do školy autem a parkujte, prosím, na vyhrazených místech, nezastavujte před školou. Vznikají nepřehledné situace! Dnes vznikla jedna přímo život ohrožující!!!


16. 11.
Milí rodiče,
milé děti, které stůněte, brzy se uzdravte!
Níže najdete, co jsme dokončili a co máme za úkol.
Žákovské knížky vybírám, zapíšu dětem čtvrtletní hodnocení jejich práce.
Testy z vlastivědy (modrá učebnice, str. 13-15) dopadly až na výjimky opravdu bídně. Pro děti to není lehké téma, je velmi obecné a ne příliš záživné...Prosím pomozte dětem také při domácí přípravě, nyní aktuálně při opravě testu. Velmi jde o pochopení daných termínů také vašimi slovy, ne jen o zapamatování těchto termínů (ale to je také třeba).
Děkuji Vám za spolupráci! JP


Milí rodiče,
ráda bych vám a vašim dětem doporučila knížku, která vám může otevřít další možnosti učení a "jak na to" a jak učení zefektivnit: vyšla v nakladatelství BizBooks: "Myšlenkové mapy pro děti", napsal Tony Buzan, 2013.


9. 11.
Pečlivě a pořád dokola je třeba kontrolovat vlásky! Vši nám nedávají pokoj!


Milí rodiče,
ke konzultaci o prospěchu vašich dětí vám budu k dispozici ve středu 23. 11. od 13.30 hodin.
Ráda vás uvidím. Z časových důvodů můžeme konzultovat i po telefonu.
Čas schůzky, který by vám vyhovoval, mi prosím napište sms nebo zavolejte:
777 24 24 05.
Děkuji,
Jarmila Pešková


Milí rodiče,
vaše děti jsou velmi pilné a pracovité. Většina z nich se pokaždé chopí "dobrovolného domácího úkolu" a má ho tak bezvadně vypracovaný, že už mi přijde škoda mít jej "jen" na papíru. Požádala jsem děti, aby si pořídily nějaký pěkný sešit, či starý, který si vykrášlí, a úkoly do něj nalepí. Napříště už můžou psát přímo do sešitu. Byla by škoda, aby jejich práce zapadla hned, jak ji odprezentují...
Středy máme dosti výtvarné... prosím o odpovídající oblečení, ať nám nevadí zamazání od barev...Díky. JP


! Pár dětí nemá tričko na tělocvik. Ráda bych upravila převlékání: do tělocvičny klidně z domova převlečeni na Tv, ale dejte dětem i nějakou tašku, která bude na převlečení, prosím. Převlékat se budeme hned po Tv v šatně sokolovny, aby děti cestou do školy neprochladly ve zpoceném oblečení.

9. 11. DÚ: Zjistit pohanské bohyně, z rozličných zdrojů, předmětem diskuze: Lada, Vesna a Živa. Pokusit se ověřit alespoň jednu z těchto bohyň z více zdrojů.
PS vybírám pro kontrolu.

Milí rodiče,
dnes je 2. listopadu, a tak jsme jsme vzpomínali na ty, kdo už nejsou mezi námi. Zapálili jsme svíčku a napsali dopis, na co s těmito blízkými rádi vzpomínáme...Byla to hodně dojemná hodina, nikdy jsem takovou s dětmi neprožila...
A tak, zapalte svíčku a zavzpomínejte v dobrém pospolu...
JP

20. 10.
Milí rodiče,
děkuji vám, jak moc pomáháte dětem najít zajímavé informace k dobrovolným domácím úkolům. Překvapil mě obrovský zájem o tyto náročné úkoly a mám z toho obrovskou radost. Nyní bychom některé hodiny mohli čerpat jen z DDÚ a ještě se nám nedostává času...Nejrůznější zdroje, ze kterých čerpáte, jsou navíc podnětem k diskuzím, mnohdy na úrovni vysokoškoláků : ) Přála bych vám je vyslechnout!
Testy z dějin pravěkých lidí jsou plné nejrůznějších názorů na Věstonickou venuši nebo na způsob lovu mamutů : ) Myslím, že odpovědi vás zaujmou také.
ČTENÍ: v našich nejbližších knihovnách není snadné sehnat knihy, které mají děti v seznamu "KLÍČ K UMĚNÍ". Proto navrhuji přečíst si jakoukoliv knihu pojednávající o umění, která bude pro děti dostupná a bude jim uznána do povinné literatury. Pokud to jen trochu půjde, nechte prosím děti, ať se o půjčení knihy v knihovně postarají samy. Při náročnější knize mohu délku četby prodloužit.
Dále u nás byla na návštěvě paní ředitelka a byla velmi mile překvapena soustředěností, pílí, znalostmi, komunikativností a nadšením vašich dětí do učení, přestože šlo o poslední vyučovací hodinu, kdy musely být jistě už unavené.


Děkuji vám, že jste dětem pořídili Čítanku od nakladatelství Fraus pro 4. ročník, je nám velmi k užitku.
J.P.